O fundacji

____________

Pracą na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin zajmujemy się od 2013 roku. Lata doświadczeń i zdobywania wiedzy utwierdziły nas w przekonaniu, że jesteśmy gotowi do stworzenia miejsca w którym pomożemy dzieciom budować im swój świat. Tak powstało Niepubliczne Przedszkole Akademia Kota Leonarda- miejsce o wysokim standardzie, w którym dzieci mają możliwość wszechstronnego, swobodnego rozwoju pod opieką kompetentnej kadry pedagogicznej. Szybko okazało się, że Kot odniósł swój zamierzony cel. Zaufali nam rodzice i nadszedł czas na kolejny krok , którym było utworzenie Ogólnopolskiego Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci i Młodzieży Koliber. Jest to miejsce, w którym zespół specjalistów zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz wsparciem dorosłych.

W naszych działaniach ważna jest idea wczesnej diagnozy i interwencji terapeutycznej, dlatego na terenie placówek odbywają się zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

____________

Wsłuchując się w potrzeby rodziców, obserwując efekty pracy została podjęta decyzja o utworzeniu FUNDACJI KUKU KOTKU. Nazwa powstała po połączeniu dwóch obszarów naszej działalności. Organizacja działa na rzecz dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną a w szczególności z autyzmem i ich rodzin.

Mamy wiele planów, najbliższy to budowa elitarnej integracyjnej szkoły w oparciu o innowację pedagogiczną. Wiemy, że z tym zespołem specjalistów i takim zaangażowaniem rodziców jest to możliwe.

Zacznij razem z nami Pomagać Dziecku Budować Swój Świat.

Prezes Fundacji – Magdalena Markowska
Wiceprezes Fundacji – Tomasz Małkiewicz